Лацио допусна тежко поражение при домакинството си на Милан в мач от 30-ия кръг на Серия "А".

Двубоят на "Олимпико" в Рим приключи при абсолютно шокиращото и неочаквано от домакините 0:3, като по този начин те понесоха сериозен удар в борбата с Ювентус за титлата на Италия.

Лацио нямаше право на грешка в преследването на Ювентус по пътя към първо отличие от 2000 година насам. "Орлите" изостават на 7 точки от хегемона на Ботуша, който по-рано днес победи Торино.

Лацио обърна Торино и притиска Ювентус

Чиро Имобиле беше герой и в двете посоки

"Росонерите" са вече на 6-а позиция и в предишния кръг се добраха до равенство 2:2 при гостуването си на СПАЛ, с което леко развалиха добрите впечатления след рестарта на футбола - 2:0 над Рома, 4:1 над Лече и 0:0 като гост на Юве за Купата.

Снимка 486701

Източник: Twitter

От своя страна Лацио постигна два поредни обрата от 0:1 до 2:1 над Торино и Фиорентина, а преди това падна с 2:3 от Аталанта, въпреки че поведе с 2:0.

Този път подобно развитие на събитията нямаше.

В 23-ата минута, с прецизен удар, Чалханоглу отбеляза за 0:1, което очевидно стъписа устремените към титлата домакини.

Снимка 452110

Източник: EPA/БГНЕС

Натискът на "росонерите" обаче продължи и в 33-ата минута те получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката секунди след това застана Златан Ибрахимович, който не пропусна възможността и удвои преднината на своя отбор.

След почти час игра Анте Ребич тотално стъписа домакините, реализирайки трети гол във вратата им, при положение и че малко преди това се стигна до сериозна опасност и незачитане на друго попадение в полза на тима.

Автогол спаси Милан от загуба срещу предпоследния

"Росонерите" с грешна стъпка в борбата за Европа

Лацио опита да се върне в срещата, но добрите действия в защита на състава от Милано, съчетани с прибързаните решения от страна на домакините направиха така, че Лацио записа едно от най-тежките си домакински поражения в последните години.

По-рано през сезона Лацио победи Милан с 2:1 на "Сан Сиро". На "Олимпико" обаче последните три мача помежду им завършиха наравно. Интересното е, че в предишните шест двубоя между двата отбора в Рим показателите бяха равни - по една победа за всеки при четири ремита.

Тази вечер обаче определено не беше сред попадащите под този показател.