Стефано Пиоли преживя истински шок в дебютния си двубой като треньор на Милан. Наставникът си заслужи хулите на "Сан Сиро", след като отборът му стигна само до 2:2 срещу Лече в късния неделен двубой от Калчото.

"Росонерите" повеждаха на два пъти в срещата с голове на Чалханоглу и Пьонтек. Опонентът им обаче винаги намираше сили за отговор, като хиксът беше фиксиран дълбоко в добавеното време след прекрасно попадение на Марко Калдерони. Така Милан остава на 12-то място във временното класиране, само на 4 точки от зоната на изпадащите.

Снимка 448714

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в 20-ата минута чрез Хакан Чалханоглу. Турският национал получи страхотен пас от Билия и въпреки трудната си позиция за стрелба, прокара топката под гредата на безпомощния Габриел.

Снимка 448713

Големият проблем за "росонерите" настъпи в 60-ата минута, когато Андреа Конти игра с ръка в собственото си наказателно поле. Реферът Фабрицио Паскуа прибегна до помощта на ВАР, след което отсъди дузпа в полза на гостите. Донарума се намеси отлично и парира изстрела на Бабакар, но африканецът се възползва от шанса си за добавка и изравни.

Съдбата тази вечер сякаш бе на страната на миланистите. "Сан Сиро" изпита мигове на бурна радост, след като Кжищоф Пьонтек донесе лидерството с гол 9 минути преди последния съдийски сигнал. Появилият се като резерва поляк се оказа на точното място и засече пуснатата към него топка от Чалханоглу.

Снимка 448715

И точно, когато всички си мислеха, че четвъртата победа за клуба от началото на кампанията ще бъде факт, Лече се добра до изненадващо изравнително попадение. Отбраната на миланистите не успя да изтласка надалеч една от заветните атаки на "джалоросите". Така топката стигна до Марко Калдерони, който с бомбен шут от над 20 метра оформи и крайното 2:2.

Сампдория и Рома завършиха 0:0 в Серия "А"

Последният в Калчото не се даде на Рома

0:0 между Сампдория и "вълците"

МИЛАН - ЛЕЧЕ 2:2

1:0 Чалханоглу (20"), 1:1 Бабакар (62"), 2:1 Пьонтек (81"), 2:2 Калдерони (90+2")

СТАДИОН: "Сан Сиро"

СЪДИЯ: Ф. Паскуа

МИЛАН: Донарума, Ернандес, Романьоли, Мусакио, Конти, Пакета, Билия, Кесие, Чалханоглу, Леао, Сусо (резерви: А. Донарума, Рейна, Бенасер, Борини, Брешианини, Дуарте, Габия, Крунич, Пьонтек, Ребич, Родригес)

ЛЕЧЕ: Габриел, Мечайрело, Росетини, Лучиони, Калдерони, Табанели, Тахцидис, Майер, Манкосу, Фалко, Бабакар (резерви: Вигорито, Бензар, Дел"Орко, Фариас, Ла Мантия, Лападула, Ло Фасо, Петричоне, Рикарди, Рисполи, Сахов, Вера)