Италианските Лече и Интер не успяха да покажат кой е по-добър от двата тима и завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на Серия "А". Гостите откриха в 72-рата минута чрез Алесандро Бастони, а 5 минутки по-късно Марко Манкосу успя да върне попадението. След този двубой "нерадзурите" са на 2-рата позиция с 47 точки, с 2 повече от третия Лацио, който обаче е с мач по-малко. С тази точка "вълците" събраха 16 точки и са само на една позиция над зоната на изпадащите.

Отборът на Интер започна по-добре мача, като още в 3-ата минута удар на Ромелу Лукаку мина в страни от вратата. 5 минутки по-късно обаче, Марко Манкозу пропиля страхотна възможност за Лече, пропускайки от малкото наказателно поле.

Милан измъкна победата срещу Удинезе в последната секунда

Неочакван герой измъкна Милан в луд мач с Удинезе

Анте Ребич е големият герой за "росонерите" с двете си попадения днес

В 20-ата минута "нерадзурите" вкараха попадение чрез Лукаку, но голът бе отменен заради нарушение в атака на белгиеца.

Малко след това системата ВАР трябваше да се намесва, тъй като Джулио Донати от домакините влезе остро в краката на Николо Барела. Реферът на срещата Пиеро Дзакомели се увери и първоначалното му решение за жълт картон остана непроменено.

Интер успя да нацели и гредата в 29-ата минута след страхотен изстрел на Марсело Брозович. И докато натискът на "синьо-черните" продължаваше, то в добавеното време на първото полувреме съдията свири дузпа за Лече. Малко след това обаче, ВАР отново влезе в употреба и отмени наказателния удар.

Снимка 462275

Източник: EPA/БГНЕС

"Джалоросите" започнаха по-добре втората част, като Кума Бабакар и Андреа Рисполи не опитаха да открият резултата, но не сполучиха. В 57-ата минута Лаутаро Мартинес отправи далечен удар, който не представляваше проблем за Габриел. Десет по-късно аржентинецът отново не затрудни с изстрела си противниковия вратар. В 71-ата Сенси също пробва късмета си с далечен шут, но Габриел изби в корнер.

Секунди по-късно, отборът на Антонио Конте излезе напред в резултата. Алесандро Бастони успя да реализира с глава, след центриране на Кристиано Бираги.

Матео Политано няма да се задържи в Интер

Играчът си тръгва, въпреки пропадналия трансфер в Рома

Радостта на "нерадзурите" бе сравнително кратка, тъй като Лече успя много бързо да върне равенството в мача. Марко Манкосу се озова очи в очи с Ханданович и не сгреши за 1:1.

В 82-ата минута обратът можеше да бъде пълен, когато Филипо Фалко нацели лявата греда, след брилянтно изпълнен пряк свободен удар. Това бе и последния интересен момент от двубоя.

В следващия кръг Лече гостува на Верона, а на Интер предстои домакинство на Каляри.

Лече: Габриел, Донати, Росетини, Лусиони, Дел Орко, Рисполи (Фалко 76'), Манкозу (Мекариело 83'), Петричоне, Дейола, Бабакар, Лападула (Майер 62')

Интер: Ханданович, Годин (Бастони 68'), Де Фрай, Шкринияр, Кандрева, Барела, Брозович (Валеро 83'), Сенси (Санчес 82'), Бираги, Лукаку, Лаутаро