Отборът на Лацио стартира по подобаващ начин новия сезон в Серия "А". Селекцията на Симоне Индзаги спечели гостуването си на Каляри с 2:0 и даде сериозна заявка, че и през тази кампания ще бъде един от претендентите за Скудетото.

Повече фенове по италианските стадиони от 8 октомври?

Такова е намерението на спортния министър Винченцо Спадафора

Радостната вест за нас българите е, че 10 минути за сардинци записа националът Кирил Десподов, който влезе като резерва на централния нападател Джовани Симеоне.

Снимка 497964

Източник: EPA/БГНЕС

"Орлите" поведоха в резултата още в 4-ата минута, когато в прегръдките на своите колеги попадна Ладзари. Общо взето попадението беше изградено от двамата халф-бекове на римляните. Адам Марушич проби отляво, след което пусна остро подаване, превърнато в гол от дебнещия Ладзари.

До паузата Каляри можеше и да изравни, но Стракоша сътвори прекрасно спасяване срещу Марко Рог, пробвал се да го преодолее отблизо.

Лацио подсигури своя успех четвърт час преди края. Направилият страхотен мач Адам Марушич отново бе недостижим по фланга, след което подаде за Чиро Имобиле, който с елегантен изстрел откри головата си сметка за кампания 2020/21.

Кирил Десподов попадна в групата на Каляри за мача с Лацио

Българинът вече тренира с първия отбор

В следващия кръг на Лацио предстои много трудно домакинство на Аталанта в отложен двубой от първия кръг. Срещата ще се играе в сряда. Няколко дни по-късно, Каляри също играе с бергамаските.

КАЛЯРИ - ЛАЦИО 0:2

0:1 Ладзари (4"), 0:2 Имобиле (74")

СТАДИОН: "Сардиния Арена"

СЪДИЯ: Давиде Маса

КАЛЯРИ: Краньо, Ликоянис, Клаван, Влукиевич, Фараго, Рог, Марин, Нандес, Педро, Симеоне, Сотил (резерви: Арести, Викарио, Каляра, Десподов, Годин, Олива, Паволети, Пина, Писакане, Трамони, Трипалдели, Дзапа)

ЛАЦИО: Стракоша, Патрик, Ачерби, Раду, Ладзари, Миликович-Савич, Лукас Лейва, Алберто, Марушич, Кореа, Имобиле (резерви: Алиа, Адеканйе, Акпа Акпро, Андерсон, Армини, Кайседо, Каталди, Ескаланте, Кийне, Пароло, Рейна)