Лацио продължава с отличното си представяне в настоящото издание на Серия "А". Столичният тим разгроми Сампдория с 5:1 и продължава да диша във врата на другите два лидера, Ювентус и Интер.

Сари: Аз не се интересувам от нашите трансфери, пък какво да говорим за тези на Интер

"Страх е силна дума, това е просто спорт"

Фелипе Кайседо откри още в седмата минута след хубава контра и шут с левия крак. След още 10 минути домакините поучиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Муру, която беше реализирана от Чиро Имобиле. Същият футболист направи резултата класически след само 20 минути игра.

Девет минути след почивката Бартолемеу Кисанга вкара четвърти гол. Лукас Лейва направи асистенция след изпълнение на корнер. В 65-ата минута Чиро Имобиле оформи своя хетрик с хубав удар отново от дузпа, като топката влезе в десния ъгъл на вратата на Аудиеро.

Снимка 462157

Източник: EPA/БГНЕС

Карол Линети вкара почетното попадение за тима от Генуа в 70-ата минута с фронтален удар. Три минути по-късно Джулиан Шабо от състава на гостите получи червен картон и окончателно приключи с надеждите им за частичен обрат.

След този успех Лацио е на трета позиция с 45 точки, на три след лидера Ювентус и на една след Интер. И трите отбора имат по 19 изграни срещи.

Сампдория остана на 16-а позиция с 19 точки и продължава битката за оставане в елита.