Лацио разби Рома с 3:0 в Дерби дела Капитале. "Орлите" бяха господари на терена през целия мач и записаха класическа победа. Чиро Имобиле откри резултата в 14-ата минута. Луис Алберто удвои в 23-ата минута, а отново той оформи крайното 3:0 в 67-ата минута.

Така Лацио събра 31 точки и излезе на седмо място във временното класиране. "Вълците" имат три точки повече.

Лацио - Рома 3:0, втори гол на Луис Алберто

Дербито на Рим започва в 21:45 часа

В 8-ата минута Имобиле получи възможност да стреля, но го направи слабо и не затрудни Пау Лопес. В 15-ата минута обаче "орлите" стигнаха до гол. Пепе Рейна изпрати топката в полето на "вълците". Там Ибанес сбърка фатално и кълбото се озова в Имобиле, който от няколко метра вкара за 1:0.

В 24-ата минута символичните домакини вкараха втори гол след нова неубедителна изява в отбрана на Рома. Ладзари проби добре отдясно и падна след съприкосновение с Ибанес. Играчът на Лацио успя да се изправи, на като че ли затисна топката с ръка. Ладзари намери Луис Алберто, който с прецизен удар вкара за 2:0. Въпреки съмненията за игра с ръка, голът на "орлите" бе зачетен.

Снимка 514106

В 36-ата минута Пелегрини центрира в наказателното поле. Джеко свали с глава за Мхитарян, който не намери очертанията на вратата.

Второто полувреме започна с поредния пробив на Ладзари и опасност за вратата на Рома, но "вълците" някак оцеляха в тази ситуация, при която Фелипе Кайседо падна в наказателното поле на "джалоросите", но реферът Даниеле Орсато прецени, че Крис Смолинг не е играл извън правилата срещу него.

Снимка 514104

В 59-ата минута Лопес спаси опасен удар на Милинкович-Савич. Две минути по-късно Лацио бе близо до трети гол. Имобиле проби отляво и центрира. С голяма доза късмет кълбото стигна до Кайседо, който нанесе удар от въздуха, но Лопес се справи. Секунди по-късно вратарят на Рома изби опасен удар на Имобиле.

В 67-ата минута логичното се случи и Лацио вкара трети гол. След отлична контраатака Акпа Акпро намери Луис Алберто. Испанецът отправи прецизен удар от около 20 метра и вкара за 3:0.

Снимка 514110

В 85-ата минута Рома бе близо до почетен гол. Карсдорп центрира в наказателното поле, Патрик и Хьод сбъркаха и топката стигна до Джеко на втора греда. Босненецът нанесе удар, който Рейна изби в корнер.