Лацио нанесе първото поражение на италианския шампион Ювентус през този сезон, след като победи с 3:1. Загубата на Юве дойде чак в 20-ия мач за "бианконерите" тази година.

Въпреки че Кристиано Роналдо изведе торинци напред, столичани се върнаха в мача с два гола, а 15 минути преди края останаха и с човек повече след червен картон на Куадрадо.

Интер и Рома завършиха 0:0, въпреки домакинското превъзходство

Защитата на "вълците" неутрализира силното нападение на "нерадзурите"

Пропусната дузпа от Имобиле, както и негова добавка оставиха напрежението до края, когато Фелипе Кайседо сложи точка на спора в последните минути на продължението.

Така Лацио спечели и се доближи само на три точки от днешния си съперник в класирането, докато Интер, който вчера стъпи накриво срещу Рома и завърши 0:0 все пак остава на върха и след този кръг.

ЛАЦИО - ЮВЕНТУС 3:1

0:1 Роналдо (25"), 1:1 Луис Фелипе (45+1"), 2:1 Милинкович - Савич (74"), 3:1 Кайседо (90+5")

Удинезе и Наполи завършиха при равен резултат 1:1

Наполи продължава да се мъчи в Серия "А"