Тимът на Лацио измъкна победата с 3:2 над Дженоа на "Луиджи Ферарис" в интересен двубой от 25-ия кръг на Серия "А". Попаденията за римляните отбелязаха Адам Марушич (2'), Чиро Имобиле (51') и Данило Каталди (71'), а за домакините точни бяха Франческо Касата (57') и Доменико Кришито (90' - дузпа).

Двубоят започна по страхотен начин за гостите, след като още във втората минута те откриха резултата. Невероятна индивидуална изява от страна на Адам Марушич завърши с удар от наказателното поле, който матира Матия Перин.

В 51-ата минута отбита топка попадна в краката на Чиро Имобиле, който с удар по земя я прати в долния ляв ъгъл на Дженоа, правейки резултатът 0:2.

Коронавирусът отложи три мача в Серия "А", Интер също е засегнат

Домакинството на "нерадзурите" на Сампдория няма да се проведе по програма

6 минути по-късно Франческо Касата върна надеждата на домакините, след като получи пас на границата на наказателното поле и без да я спира я изстреля красиво в горния ъгъл на Стракоша.

В 71-ата минута Данило Каталди изпълни красиво пряк-свободен удар и отново върна преднината от 2 гола за Лацио.

В последната минута от редовното време на двубоя, съдията свири дузпа за игра с ръка на Ладзари, а капитанът Доменико Кришито я вкара за 2:3.

В следващия кръг на римските "орли" им предстои домакинство на Болоня, докато "грифоните" имат тежка визита на Милан.