Лацио спечели Купата на Италия. "Орлите" победиха с 2:0 Аталанта във финала. Двубоят се проведе на "Олимпико" в Рим.

Римляните пречупиха своя съперник с два гола в края на мача. Сергей Милинкович-Савич откри резултата в 82-ата минута, а в добавеното време Хоакин Корея оформи крайното 2:0.

Срещата започна с по-добра игра на Лацио. В началните минути Ачерби и Лукас Лейва се отличиха с пропуски.

Снимка 423576

В 27-ата минута пред Аталанта се откри страхотна възможност. Де Роон прати топката в гредата. Последва разбъркване, при което защитник изби топката от голлинията, а след това Папу Гомес стреля покрай вратата.

Лацио загуби от Аталанта с 1:3

Лацио преклони глава пред мощен Аталанта, битката в Серия "А" няма край

Сапата отново с ключова роля за тима си

В 49-ата минута опасен удар на Дуван Сапата бе отразен от вратаря на Лацио.

Лацио нанесе своя удар в 82-ата минута. Милинкович-Савич се извиси след центриране от корнер и с глава прати топката във вратата за 1:0.

"Бергамаските" опитаха да стигнат до изравнителен гол, но бяха наказани за втори път. Корея бе изведен на добра позиция и стреля, за да оформи крайното 2:0.