Отборът на Лацио се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия, след втора победа над Фиорентина с 2:1.

В 17-ата минута Франко Семиоли откри резултата в полза на "виолетовите", с което изравни общия резултат на 2:2 (в първата среща Лацио спечели с 2:1). Бившият играч на Киево се възползва от хубав пас на Виери, премина през Раду и простреля Мослера за 1:0.

Това даде нажежди на момчетата на Чезаре Прандели за положителен изход от двубоя, но в 35-ата минута Александър Коларов изравни и постави под въпрос участието на Фиорентина в следващата фаза. Левият бек на римляните простреля Фрей от пряк-свободен удар, повтаряйки постижението си от първата среща между двата тима, когато отново успя да вкара от статично положение.

През втората част и двамата треньори направиха по три смени в съставите си. Гамберини, Пацини и Йоргенсен подсилиха Фиорентина, а Артиполи, Таре и Роки влязоха в игра за гостите от Рим. Именно последният се превърна в герой за "орлите", тъй като отбеляза победното попадение за 2:1, влизайки в игра две минути по-рано. Той бе изведен от Пандев зад защитата на домакините и отбеляза в близкия ъгъл на Фрей, оформейки крайното 2:1 за Лацио.

Така гостите слечелиха двубоя с общ резултат от 4:2 и продължават на полуфинал.

В друга среща от турнира Катаня победи Удинезе също с 2:1 като домакин и също се класира, но благодарение на повечето си отбелязани голове на чужд терен (3:2 за Удинезе в първата среща).

По-късно тази вечер играят Ювентус и Интер, при 2:2 в първата среща. Освен Лацио и Катаня за полуфиналите вече се класира и Рома, която победи Сампдория с 1:0 и с общ резултат от 2:1 продължава напред.