Лацио продължава да мечтае за титлата в Италия. Римските "орли" се доближиха само на точка от лидера Ювентус, който играе в момента, след като постигнаха втори пореден обрат в Серия "А" в рамките на три дни. Столичани спеелиха с 2:1 на негостоприемния стадион в Торино.

Гостите изостанаха рано в резултата, след като голмайсторът им Чиро Имобиле игра с ръка в собственото наказателно поле, а Андреа Белоти успя да вкара от отсъдената дузпа.

До края на полувремето Лацио не успя да изравни след няколко пропуска на Имобиле и отменен гол на Франческо Ачерби заради засада.

В началото на втората част "орлите" стигнаха до изравнително попадение чрез голмайстора си Имобиле, който бе изведен в коридор в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл.

В 73-тата минута Марко Пароло нанесе удар от границата на наказателното поле за крайното 1:2.

С победата Лацио временно се доближи на само една точка от лидера в подреждането Ювентус, който по-късно днес гостува на Дженоа. Торино остава на 14-та позиция с 31 точки, което е с шест над зоната на изпадащите.