Тимът на Лацио успя да обърне Интер на "Олимпико" и да го победи с 2:1 в сблъсъка от 24-ия кръг в Серия "А". Резултатът бе открит от Ашли Йънг минута преди края на първото полувреме, но Чиро Имобиле от дузпа и Сергей Милинкович-Савич съумяха да отбележат, за да направят обрата пълен.

Срещата започна с греда в 9-ата минута на Сергей Милинкович-Савич след бомбен изстрел. 10 минути по-късно Ромелу Лукаку отправи изстрел, но вратарят блокира удара му.

Снимка 467053

В 44-ата минута Ашли Йънг беше на точното място в наказателното поле, след като първо Кандрева стреля извън наказателното поле, а Стракоша изби, но не по най-добрия начин, за да може топката да попадне в Йънг, който с воле откри резултата.

Наполи измъкна трудна победа с 1:0 срещу Каляри и го изпревари

Дрис Мертенс направи разликата в мача с гол в 65-ата минута

Второто полувреме започна отлично за домакините, които получиха право да изпълнят дузпа. След центриране в наказателното поле на Интер се стигна до хаос. Шкриниар опита да изчисти топката пред погледа на Падели, тя се насочи към Имобиле, който беше повален отзад от Де Фрай. Реферът посочи дузпа, която беше реализирана от Имобиле с безкомпромисно изпълнение.

В 65-ата минута и "нерадзурите" имаха претенции за дузпа, след като Ашли Йънг падна в наказателното поле, но намесата на Луис Фелипе се оказа чиста.

Снимка 467052

В 69-ата минута Лацио излезе напред в резултата. След изпълнение на корнер Марушич се опита да отбележи, но топката беше изчистена от голлинията от Брозович. При добавката Милинкович-Савич успя обаче да я насочи в долния ъгъл за 2:1. Малко по-късно попадение на Интер беше отменено заради засада на Лаутаро Мартинес.

Ювентус с класа над Бреша и без Роналдо

Дибала и Куадрадо вкараха головете за Старата госпожа

Така Лацио се изкачи на второто място в класирането, като поведе пред днешния си съперник, който вече е трети с 54. Лидер е Ювентус с 57. Едно равенство в Рим днес щеше бъде добра новина за гранда от Торино, но сега битката за титлата в Серия А стана още по-ожесточена.

В следващия кръг Лацио гостува на Дженоа. На Интер първо предстои гостуване на Лудогорец в мач от елиминациите на Лига Европа, а след това има домакински мач срещу Сампдория.