Лацио постигна трудна, но много важна победа срещу Специя с 2:1. Гостите вкараха два гола още преди почивката, но допуснаха едно попадение през второто полувреме и трябваше да треперят до края на двубоя, когато успяха да се разпишат за трети път. Това попадение беше отменено след ВАР.

Чиро Имобиле откри в 15-ата минута. Той беше изведен сам срещу вратаря от Сергей Милинкович-Савич и доказа голмайсторския си усет - 0:1.

В 33-ата минута Сергей Милинкович-Савич вкара, изглеждащия гол на спокойствието след превъзходен шут от пряк свободен удар - 0:2.

М'Бала Нзола намали на 1:2 в 64 ата минута след извеждащо подаване на Матео Ричи.

Във втората минута на добавеното време Андреас Перейра вкара за 1:3 след тъч в половината на съперника. След разглеждане от ВАР попадението беше отменено заради засада.

Лацио се изкачи на седмо място със 17 точки, с колкото са още шетия Ювентус и Рома. Специя е на 13-а позиция с 10 точки също от 10 мача.

Стадионът на Наполи вече се казва "Диего Армандо Марадона"