Лацио постигна много ценна победа над Верона. „Орлите" се наложиха с 2:1 след като изоставаха в резултата на „Маркантонио Бентегоди". Лацио остана и с човек по-малко девет минути преди края.

Филип Хеландер откри за домакините в 33-ата минута, но Лукас Билия от дузпа в 63-ата минута изравни, а Марко Пароло в 86-ата минута от фаул бяха точни за столичани.

Това е втори пореден успех за Лацио след като в минали кръг тимът разгроми Наполи с 5:0. Тимът на Стефано Пиоли вече има 12 точки, като се изравни с Фиорентина и Сасуоло на трето място.

В друг мач от кръга, Ивайло Чочев игра за Палермо, но неговият отбор загуби с 1:2 при гостуването на Торино от 6-ия кръг на Серия А, въпреки че игра с двама души повече в изнервения край на двубоя.

На „Олимпико” в Торино българският национал излезе от първата минута, но първата част премина в предпазлива игра. Палермо ограничи опасните си положения до една греда от пряк свободен удар, а точно преди почивката Торино направи добра атака и Джанкарло Гонзалес имаше малшанса да си вкара автогол за 1:0.

Веднага след почивката Макси Лопес копна меко за Бенаси вдясно и халфът вкара много красиво попадение за 2:0 с воле от въздуха над вратаря, което леко напомни великото изпълнение на Марко ван Бастен на Евро 1988. Франко Васкес центрира за Гонзалес и защитникът се реваншира за автогола с прецизен удар, който срещна гредата и топката навести мрежата – 2:1 в 71-ата минута.