Лацио се класира по изключително драматичен начин на полуфинал в турнира за Купата на Италия, след като "орлите" на Симоне Индзаги отстраниха Интер като гост с дузпи.

В редовното време срещата завърши при нулево равенство, а в продълженията двата отбора си размениха по един гол. Двубоят предложи достатъчно любопитни положения, като повечето от тях бяха на сметката на гостите от Лацио.

В първите минути футболистите на Симоне Индзаги имаха възможност да се разпишат чрез Кореа, но ударът му с глава мина до гредата. След почти близо половин час игра лациалите пропуснаха чиста възможност чрез Луис Алберто, който от чудесна позиция в наказателното поле не успя да преодолее Ханданович.

Последваха нови удари на Алберто и Имобиле, които обаче още веднъж бяха отчаяни от вратаря на Интер, направил много силен мач. Втората част също започна с натиск на играчите на Лацио, но Лулич, Кореа и Милинкович-Савич също се изредиха да пропускат...

След малко повече от час и Интер направи голям пропуск. Удар на Жоао Марио от дистанция накара Стракоша да избие топката пред вратарското поле, а там чакаше Кандрева, а той като по чудо не вкара за 1:0!

Последваха още добри възможности за "нерадзурите", но отново Кандрева и Весино не успяха да поразят целта. В заключителните секунди на срещата и двата отбора пропиляха невероятно възможности за попадение и така срещата влезе в продължения.

Най-накрая до гол се стигнав 108-ата минута! Комбинация между Кайседо и Имобиле завърши с голов удар на последния от наказателното поле за 1:0!

Изглеждаше, че Лацио ще се класира напред, но в в края на продълженията домакините спечелиха дузпа, а Стефан Раду бе изгонен с червен картон. От бялата точка Икарди вкара за 1:1 и прати мача в дузпи...

В тях столичани се оказаха с по-точен мерник, вкарвайки 4 от 5-те си дузпи, докато "нерадзурите" изпуснаха на два пъти чрез Лаутаро Мартинес и Раджа Наинголан.