Отборите на Лацио и Болоня не успяха да излъчат победител в тазвечершната среща помежду си от 29-ия кръг в Серия "А".

Гостите откриха резултата още в 3-ата минута, когато Симоне Верди се възползва от рикоширала топка и веднага я чукна във вратата от близко разстояние за 1:0. Отговорът на "римските орли" не закъсня, и след малко повече от 10 минути, Лукас Лейва отново изравни силите на терена. Той бе изведен по невероятен начин от свой съотборник и изобщо не се замисли преди да стреля, а топката влетя в мрежата за 1:1 без да остави никакви шансове на вратаря.

Рома победи Кротоне с 2:0 като гост

Лежерна победа за Рома над Кротоне (ВИДЕО)

"Вълците" можеха да победят с по-разгромен резултат

През втората част и двата тима не се възползваха от създалите се положения и така и срещата завърши при този резултат.

Точката остави Лацио на петото място с актив от 54 точки, докато Дженоа е под №13 с 30.