Лацио се класира за финала за Купата на Италия, след като победи с 1:0 като гост Милан. Единственият гол в мача вкара Хоакин Кореа в 58-ата минута. Първата среща в Рим завърши 0:0.

Двубоят започна кошмарно за "орлите", след като в 15-ата минута Сергей Милинкович-Савич се подхлъзна и се контузи. На мястото му влезе Марко Пароло.

В 26-ата минута Стракоша спаси силен удар на Калабрия. Малко по-късно защитникът също напусна принудително, а на негово място влезе Матиа Конти.

Снимка 420163

В края на полувремето Сусо можеше да се разпише, но не намери очертанията на вратата на Стракоша. В продължението на първата част Бащош от няколко метра не успя да отбележи. Малко след това Корея излезе сам срещу Рейна, но испанецът спаси.

Шест минути след паузата Рейна направи добро спасяване след шут на Лукас Лейва извън наказателното поле. Бащош отново бе близо до гол след центриране от корнер.

В 58-ата минута Лацио поведе. Имобиле изведе Корея сам срещу Рейна. Крилото мушна топката между краката на вратаря и "орлите" поведоха.

В 69-ата минута удар на Пьонтек мина покрай вратата. След това гол на Кутроне бе отменен заради засада.

До края на срещата Милан натисна, но не успя да стигне до гол.