Отборът на Ювентус постигна петия си успех от началото на сезона. Шампионите спечелиха  важни три точки при визитата си на  Палермо, сломявайки сицилианци с минималното 1:0. „Старата госпожа“ отново изигра доста посредствен двубой, който бе решен от автогола на Голданига в 49-ата минута.

Триумфът на Юве можеше да бъде и по-изразителен, ако не бяха отличните изяви на домакинския страж Пошавец. С пропуски блеснаха Гонзало Игуаин и Пянич, а гол на Марио Манджукич беше отменен заради засада.

Снимка 254780

81 минути за домакините изигра Ивайло Чочев, който се представи достойно срещу звездната отбрана на „бианконерите“

„Старата госпожа“ можеше да поведе в резултата след само 11 минути футбол. Късметът обаче не бе на страната на Гонзало Игуаин. Аржентинецът се озова на отлична стрелкова позиция и отправи мощен шут, който обаче се отклони в тялото на бранител и излезе в ъглов удар.

Малко преди почивката стражът на домакините Пошавец действа по най-добрия начин, след като отрази удар на Пянич, опитал се да отбележи при едно меле в наказателното поле на Палермо.

Перфектно защитаващата се отбрана на сицилианци трябваше да преглътне разочарованието на автогола в 49-ата минута. Продължителна атака на Ювентус завърши с центриране на Алекс Сандро в наказателното поле. Там бранителят Голданига сътвори нещо ужасяващо и вместо да изчисти, прати коженото кълбо неспасяемо в собствената си врата.

Снимка 254779

Хърватският страж Пошавец продължи с перфектното си представяне. В 66-ата минута той остави своя тим в мача, след като направи наглед невъзможното при удар на неговия именит сънародник – Марио Манджикич. Малко по-късно таранът успя да стигне до попадение, което обаче правилно бе отменено поради засада.

До края Юве умело запази своята преднина и така се поздрави със своя пети успех от началото на сезона.

ПАЛЕРМО –ЮВЕНТУС 0:1

0:1 Голданига -автогол (49‘)

СТАДИОН: „Ренцо Барбера“

СЪДИЯ: Паоло Валери

ПАЛЕРМО: Пошавец, Чионек, Гонзалес, Голданига, Рисполи, Гази, Яяло, Алесами, Диаманти, Чочев, Бало (резерви: Витиело, Анджелкович, Хийлемарк, Шалай, Боу, Енрике, Нестровски, Марсон, Фулигнати, Пецела, Фасо)