Ювентус постигна комфортна победа с 3:1 в гостуването си на Дженоа от 29-ия кръг на Серия "А".

"Старата госпожа" тотално надигра своя съперник и можеше да спечели и доста по-убедително, но блестящите намеси на вратаря Матия Перин помогнаха на "грифоните" да се спасят от разгром.

Гостите вкараха три красиви попадения чрез Пауло Дибала в 50-ата, Кристиано Роналдо в 56-ата и Дъглас Коста в 73-ата минута, като особено впечатляващо бе изпълнението на бразилеца. Домакините направиха загубата си по-почетна в 77-ата минута чрез Андреа Пинамонти, но това бе всичко, на което бяха способни.

Така Ювентус записа шеста поредна победа и си върна преднината от 4 точки пред втория Лацио, който игра по-рано, като остава на върха със 72 точки. Дженоа остава на границата на опасната зона на 17-ата позиция с 26 точки.