Отборът на Киево спечели голямото градско дерби срещу Киево. „Летящите магаренца" триумфираха с минималното 1:0, като голът падна буквално в последната секунда на срещата. Герой за своите бе резервата Деян Лазаревич. Успехът се явява и отличен дебют за завърналия се начело на Киево-Джузепе Санино.

Битката за Верона се подновяваше след близо 12-годишно прекъсване. Тифозите бяха изпълнили „Марк Антонио Бентегоди" в очакване на истинска футболна битка. Символичните гости от Киево бяха аутсайдер поне на хартия, след като заемаха последното място във временното класиране. Дербито се явяваше и дебют за новия-стар наставник на гостите Джузепе Санино.

Николай Михайлов  пък отново бе резерва за Верона, като титулярното място отново бе поверено на Рафаел.

Срещата започна по-добре за Киево. „Магаренцата" успяха да открият в самото начало на срещата, но голът им по отменен поради засада. В следващите минути, публиката видя много битка и нерви, но и липса на всякакви интересни положения.

Така всичко запомнящо се в мача дойде в 93-ата минута, когато Киево заслужено се добра до трите точки. Честта да се превърне в герой за тифозите на гостите имаше резервата Лазарович, който смрази всички в лагера на Верона, бележейки много ценно попадение за крайното Киево-Верона 0:1.

ВЕРОНА-КИЕВО 0:1

0:1 Лазаревич (90+3')

СТАДИОН: „Марк Антонио Бентегоди"

СЪДИЯ: Марко Гуида

ВЕРОНА: Рафаел, Ромуло, Морас, Майета, Албератци, Жоржиньо, Донати, Халфредсон, Итурбе, Тони, Хуанито (резерви: Михайлов, Ланер, Мартиньо, Качиа, Янкович, Кирилияно, Гонзалес, Маркес, Сала, Качаторе, Донадел, Агостини)

КИЕВО: Пуджиони, Фрей, Даниели, Цезарм Драме, Сесту, Радованович, Ригони, Хетемай, Естигарибия, Теро (резерви: Силвестри, Бернардини, Купиж, Лазаревич, Памич, Сардо, Скуизи, Ацости, Пап, Палоски, Ардемани, Да Силва)