Съставът на Наполи спечели четвъртата си победа в италианската Серия „А", след като на своя „Сан Пауло", момчетата на Валтер Мадзари се наложиха с класическото 3:0 над Лацио. Герой в днешната среща бе любимецът на цял Неапо Еиндсон Кавани, който заби хеттрик за домакините и отчая тотално устремените високо „римски орли".

Първото попадение падна в 19-ата минута, когато отлична атака бе завършена от уругвайския национал. Уоражнението се повтори и в 31-ата, когато „Ел Матадор" покачи разликата на два гола.

Хеттрикът си Кавани оформи в 64-ата минута, когато таранът преодоля Маркети за терти път. Това обаче не се случи и за четвъри, след като стражът на „орлите" спаси дузпа на уругваецът малко по-късно, с което спаси както своята чест, така и тимът си от по-сериозна загуба.

С днешната си победа, неаполитанците продължават да бъдат лидери във временното класиране, поделяйки първата позиция с равен брой точки с Ювентус.

НАПОЛИ-ЛАЦИО 3:0

1:0 Кавани (19'), 2:0 Кавани (31'), 3:0 Кавани (64')