Японецът Такаюки Моримото класира Катания на полуфиналите за купата на Италия за първи път в историята на клуба. Моримото вкара победното попадение в 90-а минута за победата над Удинезе с 2:1 в 1/4-финална среща-реванш.

Катания загуби първия двубой с 3:2, но с общ резултат 4:4 и гол повече на чужд терен продължава напред в турнира.

В реванша Симоне Пепе откри за Удинезе още във втората минута, но Джоната Спинези изравни от дузпа секунди преди почивката.

През второто полувреме сицилианците бяха по-активни и усилията им бяха възнаградени в последната минута, когато 19-годишният японец Такаюки Моримото отбеляза победния гол за своя отбор.

На полуфиналите Катания ще срещне носителя на трофея Рома, който в друг четвъртфинал от снощи победи Сампдория с минималното 1:0 и продължава напред с общ резултат 2:1