Каляри победи Ювентус с 2:0 в един от най-интересните двубои от 14-ия кръг на Серия "А". Бразилецът Нене изведе домакините напред в резултата в 30-ата минута, а крайното 2:0 оформи Матри в последните секунди на двубоя.

Първият шанс за гол на стадион "Сант'Елия" се откри пред Андреа Лавеци. Полузащитникът получи отличен пас от Жеда, но ударът му с глава не попадна в целта. Добрите изяви на домакините продължиха и логичното се случи в 30-ата минута, когато Нене откри резултата. Малко по-късно сардинци претендираха и за дузпа за игра с ръка на Касерес, но в крайна сметка главният съдия подмина ситуацията.

След почивката "старата госпожа" наложи натиск и на няколко пъто чрез Амаури се опита да затрудни Маркети. В заключителните секунди на двубоя юношата на Милан Алесандро Матри завърши отлично бърза контраатака на своя отбор и матира за втори път Буфон - 2:0. В ответната атака Дел Пиеро можеше да отбележи първия си гол за сезона, но в крайна сметка попадение във вратата на домакините не падна.

След този кръг момчетата на Чиро Ферара вече изостават с 8 точки от лидера Интер, който победи Фиорентина с 1:0.