Битката на дъното между Каляри и Сампдория завърши без победител. По-недоволни от полученото 1:1 на "Сардиния Арена" със сигурност трябва да са домакините, които водеха в резултата до 91-ата минута на мача.

В 73-ата селекцията на Валтер Мадзари най-сетне стигна до заслужено попадение. Опитният Жоао Педро свърши по-голяма част от работата и осигури чудесна топка за Паволети, който отблизо вкара за 1:0.

До края сардинци наглед умело съхраняваха своята преднина, но ужасът за тях настъпи в първата минута на продълженията. Зортеа хвърли акуратно подаване за Федерико Бонацоли, а нападател от неговата класа с кеф опъна мрежата зад безпомощния Краньо.

След това самоубийствено реми, двата тима имат по осем точки и съответно са 19-ти и 20-ти във временното класиране.