Отборът на Каляри записа победа за престиж срещу шампиона Интер. В двубой от 37-ия кръг на Серия "А" "нерадзурите" отстъпиха с 1:2. Златан Ибрахимович изведе гостите рано напред в резултата, но след попадения на Косу и Акуафреска домакините се поздравиха с успеха. Като цяло Каляри създаде повече положения и заслужено ликува с победата.

Двубоят на стадион "Сант Елиа" започна с натиск на шампионите. Още във втората минута Ибрахимович можеше да вкара, но ударът му излезе в аут. В следващите минути "нерадзурите" продължиха да атакуват и в 8-ата минута това даде резултат. Ибрахимович пое една топка елиминира двама бранители на Каляри и стреля под крака на трети. Топката мина и под плонжа на вратаря Маркети и спря в мрежата за 1:0 в полза на гостите.

След попадението "нерадзурите" дадоха инициативата на своя опонент. Каляри започна да атакува по-активно и на своя ред създаде няколко положение пред Толдо. Така се стигна до 34-ата минута когато Косу бе изведен в отлична позиция. Нападателят финтира бранител и стреля моментално. Топката мина под вратаря на Интер и спря в мрежата.

След гола играта бе равностойна, като Ибрахимович можеше да удвои. Шведът обаче са засуети и не успя да прати топката в мрежата. В тези игрови епизоди направи впечатление, че Златан залагаше единствено на индивидуални действия и не комбинираше със съотборниците си.

През втората част домакините бяха по-активни и добрата им игра бе възнаградена с победен гол на Акуафреска, който се разписа в 71-ата минута на двубоя.

Интер остава с 81 точки в своя актив, докато Каляри е на 9-о място с 53.