Отборът на Каляри постигна първата си домакинска победа от началото на сезона в Серия "А". Селекцията на Еузебио Ди Франческо сътвори голово шоу срещу новаците от Кротоне, надвивайки "акулите" с 4:2.

Пет от шестте попадения паднаха още през първото полувреме.

Лацио спечели домакинството си на Болоня с 2:1

Лацио сложи край на негативната си серия в Калчото

"Орлите" надвиха Болоня с 2:1

Срещата започна по-добре за домакините, които демонстрираха сериозно желание за трите точки. Не така обаче мислеше звездата на гостите Месиас. В 21-ата минута той бе изведен от Реца и под плонжа на Краньо направи 0:1.

Каляри почти веднага се върна в мача, тъй като Лякоянис се разписа директно от пряк свободен удар. Пълният обрат на "Сардиния Арена" беше оформен в 35-ата минута от Джовани Симеоне, който демонстрира, че се намира в отлична голова форма от началото на сезона.

Аталанта инкасира втора поредна загуба в Серия "А"

Тимът от Бергамо падна тежко и от Сампдория

Но и тук драмата не бе завършил.а В 43-ата Молина от Кротоне реализира един от "диамантите" на кампанията, намирайки кълбото от воле за 2:2. Каляри все пак се оттегли за почивка с попадение преднина. Тогава Сотил се оказа на точното място и наказа Кордаз - 3:2.

Интер спечели гостуването си на Дженоа с 2:0

Интер бързо се завърна на победния път

"Нерадзурите" достигнаха до успеха си след почивката

Втората част започна тежко за Кротоне. Ветеранът Лука Чигарини си изкара втори жълт картон и остави своя тим с човек по-малко. Това повлия за развоя на срещата и Каляри стигна до финалното 4:2, като в 85-ата минута се разписа Жоао Педро.