Отборът на Ювентус записа 11-ия си пореден успех в Серия "А", напомняйки за чудесната си форма от миналата година.

Действащият шампион на Италия надигра Рома в дербито от 21-ия кръг на първенството, налагайки се с минималното 1:0.

В герой за тима си отново се превърна "Новия Меси" - Пауло Дибала, който окончателно разплака съперника с победния си гол в 77-ата минута.

Старата госпожа определено беше по-добрият отбор на терена, като правеше каквото пожелае с опонента си, особено що се отнася до първите 45 минути от двубоя.

В тях Дибала бе на висота, акциите на торинци се редуваха пред вратата на Шчесни една след друга, но стражът на гостите все някак успяваше да се справи с изстрелите на съперниковите футболисти.

В тази първа част домакините дори претендираха, че не им е била отсъдена дузпа, като малко преди почивката бе видимо за всички, че Пянич игра с ръка в наказателното поле, но реферът се оправда с факта, че вече бе надул свирката за друга игрова ситуация.

Така или иначе, след редица пропуски и през втората част, Юве постигна своето.

Пауло Дибала превзе вратата на римляните, след асистенция на Пол Погба в 77-ата минута, връчвайки всички 3 точки на състава си.

Успехът бе напълно заслужен за "черно-белите", които отново са само на две точки от лидера в класирането - Наполи. Рома е под номер 5 в таблицата.