Един от фаворитите за Скудетото - Интер се препъна още на старта в Серия "А". Селекцията на Лучано Спалети загуби с 0:1 гостуването си на Сасуоло. Чисто статистически, "нерадзурите" имаха предимство над своя съперник, но това така и не помогна за нещо по-добро от "Мапеи Стейдиъм". На миланския гранд не помогнаха и новите попълнения - Лаутаро Мартинез, Политано, Де Врий, Квадво Асамоа и Балде Кейта.

Рома спечели гостуването си на Торино с 1:0

Гол - красавец на Джеко реши сблъсъка между Торино и Рома

Драматично начало на сезона за "вълците" на Ди Франческо

Началото на срещата бе белязано от фантастичен шут на бившия футболист на Левски - Мехди Бурабия. Халфът демонстрира и в Италия силата на своя изстрел, но евентуалната му голова радост бе отнета от стабилния Ханданович.

Снимка 374032

Източник: EPA/БГНЕС

Интересно бе и пред другата врата, където Маурито Икарди можеше да отбележи в 21-ата минута. Андреа Консигли обаче успокои своите с добро спасяване.

Ситуацията, която беляза мача се случи в 27-ата минута, когато Миранда бе принуден да фаулира навлезлия в наказателното поле Ди Франческо. Главният съдия бе непоколебим и моментално посочи дузпата. С изпълнението се нагърби Доменико Берарди, който сигурно стреля в средата на вратата.

Въпросният можеше да накаже съперника повторни и малко преди паузата, когато мерникът му изневери и стреля малко над горната греда след отлична комбинация с Алфред Дънкан.

Снимка 374033

В 66-ата минута позабравеният Кевин-Принс Боатенг можеше да изпъкне с попадение в мрежата на интеристите. Ганаецът отправи удар от границата на наказателното поле, но за негова жалост коженото кълбо срещна дясната греда.

До края Интер натисна в търсенето на изравнителен гол, пропуските на Икарди и Де Врий обаче запазиха резултата непроменен.

В следващия кръг "нерадзурите" ще се опитат да спечелят срещу Торино, докато Сасуоло гостува на Каляри.

Ювентус победи Киево с 3:2 в дебюта на Кристиано Роналдо