90+5′
Турнир: Италия Серия "А" Стадион: "Джузепе Меаца", гр. Милано, Италия Зрители: Мачът се играе без публика
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Интер победи Ювентус с 2:0 в мач от Серия "А"

Интер сложи край на дългото чакане, надви безпомощен Ювентус на "Джузепе Меаца"

Италиански национал засенчи Лукаку и Роналдо

90+2′
Снимка 514312

Източник: EPA/БГНЕС

89′

Ашраф Хакими направи поредния си пробив по десния фланг, като достигна до позиция за стрелба, но заради малкия ъгъл прати своя шут в аут.

88′
Снимка 514311

86′

КИЕЗА! Ювентус се сети да атакува по-масирано, чак в заветните минути. Тогава кратко разбъркване изведе на стрелкова позиция Федерико Киеза, който обаче също не успя да преодолее стабилния днес Ханданович.

85′

Лаутаро Мартинес напуска терена, бидейки заменен от Алексис Санчес.

80′

През следващите мигове от срещата Ювентус натисна своя опонент, но трудно стигаше до реални голови положения пред вратата на големия си съперник.

77′
Снимка 514313

75′

Артуро Видал приключва участието си в мача. На негово място влиза Роберто Галярдини.

73′

Матео Дармиан ще замени бившия си съотборник и в Манчестър Юнайтед - Ашли Йънг.

67′

Николо Барела също ще бъде официално предупреден от главния съдия.

63′

Изнервеният Алваро Мората също получава картон.

62′

Появилият се като резерва Уестън Макени можеше да върне Юве в "Дерби д'Италия" в 62-ата минута. Американецът се оказа най-съобразителен при статично положение, но изстрелът му с глава нямаше достатъчно сила и беше уловен лесно от Ханданович.

61′
Снимка 514305

60′

Напрежение на терена. Реферът Довери трябваше да санкционира с жълт картон Ашли Йънг.

57′

Аарън Рамзи напуска терена и бива заменен от Деян Кулушевски.

57′

Уестън Макени се появява в игра, а терена напуска контузения Джанлука Фработа.

57′

Федерико Бернардески се появява в игра вместо Адриен Рабио.

51′

ГОООЛ ЗА ИНТЕР!! БАРЕЛА!! 2:0!! Късметът изостави Юве в 51-ата минута, когато Интер заслужено удвои преднината си на "Джузепе Меаца". Алесандро Бастони отправи дълъг пас, дълбоко от половината на миланския гранд, сътворил огромно неразбирателство между Киелини и младия Фработа. От това спечели намиращият се под пара Николо Барела, който остана сам срещу Шчесни. Италианският национал не трепна от предизвикателството и силно под гредата направи 2:0.

47′
Снимка 514303

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за този мач след края на първото полувреме!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Ювентус можеше да приключи оптимистично първата част, тъй като Федерико Киеза съумя да предостави добра топка за Роналдо. Кристиано обаче забави тайминга на своя скок и остана под топката в сюблимния миг.

39′

Тежък сблъсък между Ромелу Лукаку и Войтех Шчесни.

37′

ЛУКАКУ! Незнайно как, Интер вече не водеше с 2:0 в 37-ата минута. Николо Барела се бе преместил по фланга, но демонстрира качества, съизмерими с тези на най-доброто крило в света. Скорост, демараж и отлична техника, всичко това му помогна да остави далеч зад себе си Рабио и Фработа, а след това пусна по земя за връхлитащия в наказателното поле Лукаку. И когато всички очакваха бомбен шут от звездата, той стреля по-скоро технично и по този начин позволи на Шчесни да направи спасяване.

36′

Първи жълт картон в мача, получава го Лео Бонучи, който го прие с репликата "Срамно е!".

34′

Към този момент от дербито Кристиано Роналдо се чувстваше истински самотник в полето на Интер. CR7 трудно откриваше възможности да стигне до наказателното поле на интеристите и затова залагаше на изстрели от далечно разстояние.

Снимка 514300

31′

Ромелу Лукаку премина като танк през отбраната на Юве в 31-ата минута. Джорджо Киелини трябваше да прави два шпагата, за да може някак си да спре головия стремеж на тарана. И тук обаче на точното място се оказа Мартинес, който пак имаше възможност да се разпише, но отново не притежаваше нужната акуратност.

25′
Тифозите на Интер подобаващо отбелязаха гола на Видал с пищна заря извън пределите на "Джузепе Меаца".

23′

КАКЪВ ШАНС ЗА ИНТЕР!! Една пропусната топка от Кристиано Роналдо можеше да нанесе огромни щети върху стремежите на Юве в тази среща. Неговата грешка отключи бърза контраатака за домакините, които бяха в ситуация "трима на трима". Ромелу Лукаку напредна мощно, след което нагласи топката на удобния си крак и стреля застрашително. Шчесни се прояви и изби, но за негов ужас шанс за добавка се откри пред Лаутаро Мартинес. Аржентинецът изненада и самия себе си, тъй като не успя да намери опразнената врата на шампионите.

20′

Марсело Брозович продължи да тормози отбраната на Юве с нов изстрел от средна дистанция, който не представляваше някаква огромна трудност за Шчесни.

13′

ГООЛ ЗА ИНТЕР!! 1:0!! ВИДАЛ! И малко, след като "Старата госпожа" бе разочарована от съдията, нова доза огорчение им нанесе и техният бивш футболист Артуро Видал. Чилиецът даде аванс на Интер, след като засече с глава перфектно центриране на Николо Барела и остави без шанс за адекватна намеса Шчесни. Вина за случилото се имаше и бразилецът Данило, който позволи да бъде надскочен от далеч по-нисичкия латиноамериканец. Попадението му беше второ с екипа на миланския гранд.

11′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА РОНАЛДО! "Бианконерите" бяха близо до това да стигнат до откриващия гол в 11-ата минута, когато осъществиха и първата си интересна атака в дербито. Адриен Рабио се пребори за топката в полето на домакините, след което стреля силно, принуждавайки Ханданович да се намесва решително. Последва подаване на Киеза към Роналдо и гол на португалеца. Той обаче бързо бе отменен, тъй като се оказа, че авторът на асистенцията е бил в положение на засада.

Снимка 514302

8′

Домакините започнаха срещата една идея по-агресивно, като "нерадзурите" бяха тези, които застрашиха първи вратата на Шчесни. Марсело Брозович опита късмета си от пряк свободен удар, ала топката премина на безопасна близост от долния ляв ъгъл на полския страж.

3′

Двубоят започва трудно за централния бранител на гостите - Леонардо Бонучи, който получи удар в окото и трябва да му се окаже медицинска помощ.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В ДЕРБИТО!

1′