Интер постигна победа с 2:0 при визитата си на Дженоа на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа. Това стана в среща от 5-ия кръг на Серия "А", а след нея грандът от Милано е трети в класирането с актив от 10 спечелени точки, като тимът изостава на 2 точки от лидера Милан.

Като цяло отборът на Антонио Конте тотално надигра своя противник с владение на топката от 62 процента и пет точни удара срещу нито един за противника.

Аталанта инкасира втора поредна загуба в Серия "А"

Тимът от Бергамо падна тежко и от Сампдория

И двете попадения обаче дойдоха през второто полувреме, след като през първата част нямаше голове.

Лукаку откри резултата в 64-ата минута, след като се справи с противников бранител в наказателното поле и след това с удар от близка дистанция не остави шансове на вратаря.

Второто и на практика последно попадение за тима от Милано бе дело на Д,Амброзио, който отклони една засечена към него топка на далечната греда във вратата с глава. До самия край така и нямаше повече попадения в този мач. Това е пета поредна победа за Интер срещу този противник и пети мач в който грандът от Милано не допуска гол от "грифоните".