Интер прекъсна черната си серия без победа и се наложи с класическото 3:0 срещу Ливорно в мач от междинния кръг на италианското футболно първенство. „Нерадзурите" не оставиха никакви шансове на гостите и заслужено стигнаха до победата на „Сан Сиро" като по този начин задържаха първата си позиция в класирането.

Самуел Ето'о опроверга критиците си и откри резултата в 36-ата минута на срещата. Отново камерунецът покачи преднината на шампионите на 2:0 в 41-ата минута. След почивката Майкон направи преднината на „нерадзурите" класическа и по този начин реши всичко в срещата.

С победата Интер събра актив от 63 точки и е едноличен лидер в класирането, а Ливорно се закотви на дъното на таблицата с едва 24 точки.

В друга среща от кръга в Серия „А" борещият се за оставане в елита Аталанта постигна много ценна победа с 3:1 над Каляри.

Защитникът на гостите Десена остави тима си с човек по-малко след като беше изгонен още в 17-ата минута. Резултатът за домакините от Бергамо откри Тирибоки в 53-ата минута. Само за 4 минути Валдес реши всичко в срещата, отбелязвайки в 69-ата и 73-ата минута. Все пак Конти върна едно попадение в края на срещата, но силите на Каляри не стигнаха за нещо повече в тази среща.