Интер разгроми Лацио в мач от 18-ия кръг на Серия "А". Двубоят на стадион "Сан Сиро" завърши при катастрофалното за гостите 3:0, в полза на "нерадзурите".

С два гола за победителите се отличи Мауро Икарди, а още едно попадение вкара Евер Банега.

Столичани могат да съжаляват за пропуснатите шансове през първите 45 минути от срещата, тъй като през второто полувреме на терена имаше само един състав - този на домакините.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Интер - Лацио

"Нерадзурите" са домакини в сблъсъка

Срещата бе от голямо значение и за двата отбора, които продължават битката за челните позиции в класирането.

Успехът на "нерадзурите" бе трети пореден в Серия "А" този сезон, нещо което не им се беше случвало от началото на кампанията.

"Орлите" пък спечелиха 4 от последните си 5 мача, заради което са на 4-то място само на точка от втория Рома.

Днес те пропуснаха чудесна възможност да застанат плътно зад лидера Ювентус, преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Снимка 269425

Очаквано треньорът на Интер Стефано Пиоли, бивш наставник на Лацио, продължи експеримента си с тима защитници. Именно с тази тактика "нерадзурите" победиха Сасуоло като гост.

В атаката действаха Иван Перишич, Антонио Кандрева и Маури Икарди.

Наказани бяха Жоао Марио и Фелипе Мело, докато Гари Медел бе контузен. Така че Джефри Кондогбия действа съвместно с Брозович в средата на терена, а Банега игра зад Икарди.

Именно Евер откри резултата в 54-ата минута на двубоя, след бомбен шут от далечна дистанция.

Снимка 269422

Слабото първо полувреме и за двата тима не доведе до нито една сериозна опасност, но пък истинският екшън бе запазен за втората част от сблъсъка.

Само минута и половина след откриващото попадение на Банега, Икарди също вкара топката във вратата на Маркети, изправяйки Индзаги пред прага на същинска нервна криза, съдейки по жестовете и мимиките му край тъчлинията.

Снимка 269424

Вторият гол на Икарди в мача, отбелязан в 65-ата минута, съвсем дойде в повече на наставника на гостите.

Въпреки извършените от него смени обаче, тимът му така и не успя да се върне в срещата.