В дербито на 36-тия кръг от Серия "А" домакините от Интер се наложиха над госта си Рома.

"Нерадзурите" спечелиха с 3:1 с голове на Марсело Брозович, Матиас Весино и Ромелу Лукаку.

Точен за гостуващия тим бе Хенрих Мхитарян.

"Нерадзурите" узакониха своята нова титла на Апенините, но се намират в сериозна финансова криза, което може да окаже влияние върху представянето им през идващите няколко месеца.

В същото време, Рома ще има нов треньор за следващия сезон, като остава на седмата позиция.

Моуриньо: Проучих добре ситуацията в Рома

"Никога не съм допускал странични неща да влияят върху моите решения"

В 11-ата минута Дармиан с пас по земя намери Марсело Брозович, който стреля по земя за 1:0.

Снимка 530598

Източник: Twitter

В 20-ата минута Весино увеличи на 2:0. Лукаку асистира към Матиас, а уругвайският халф без забавяне стреля и преодоля Фузато.

Джузепе Марота призна за тежката финансова ситуация в Интер

"При всички положения ще платим шампионските бонуси на играчите"

В 31-ата минута Хенрих Мхитарян върна Рома в мача. Арменецът получи пас от Един Джеко в наказателното поле и с бърз удар отказа Йонуц Раду.

Малко след това Джеко стреля в гредата, като нямаше късмет да порази целта.

Крайното 3:1 оформи Лукаку, който беше точен в последната минута на редовното време.

Снимка 530599

Така Интер остава на върха в класирането, а Рома е с актив от 58 точки, на 7-ата позиция в таблицата. Последният "европейски" състав - Лацио е с 67 и мач по-малко, два кръга преди края на кампанията.

Шефовете на Интер с гореща молба - играчите да се откажат от заплатите си за два месеца