Отборът на Интер записа много ценна победа срещу Милан с 1:0 в тазвечершното градското дерби №222 помежду им в първенството. Двубоят бе от деветия кръг в Серия "А".

Сблъсъкът не се размина без драма и два гола бяха отменени - по един за двата тима. За символичните домакини се разписа Мауро Икарди, докато за гостите това направи Матео Мусакио.

Все пак в последните секунди на двубоят, аржентинецът успя отново да намери правилния път към вратата на Донарума и донесе трите точки на своя отбор.

Градско дерби в Италия: Интер - Милан, 1:0 (Развой на срещата по минути)

Аржентинецът се разписа в последните секунди от двубоя

Още в 12-ата минута, Икарди успя да се промъкне зад защитата на "росонерите" и дори мушна топката в мрежата, но попадението му отменено заради засада. Малко след това, Политано изпрати центриране към наказателното поле след изпълнение на свободен удар. В пеналта Перишич успя да засече топката с глава, но Донарума се хвърли и изби в корнер кълбото.

Снимка 384865

Източник: БГНЕС

В 33-ата минута, Де Врай отправи много коварен удар към вратата на Донарума, но топката разтресе левия страничен стълб.

В 42-ата минута, втори гол в дербито бе отменен. Мусакио се озова зад гърба на Икарди и с последни сили успя да докосне топката, а тя влезе във вратата, но страничният рефер вече бе вдигнал своя флаг за засада.

Снимка 384864

През втората част, темпото на игра сякаш леко поспадна. Малко след почивката, Валеро шутира мощно от границата на наказателното поле, но опитът му бе осуетен, след като бранител на "росонерите" успя да спре устрема на топката. Минути по-късно, Игуаин най-накрая получи хубав шанс да се разпише. Озова се на чудесна стрелкова позиция, но и неговата възможност отмина бързо, след като защитник на "нерадзурите" се справи със опасната ситуация.

В 58-ата минута, Политано можеше да "счупи" нулите на "Сан Сиро". Той получи добро подаване в наказателното поле и веднага стреля от воле, но изстрелът му не беше достатъчно точен и топката премина встрани от лявата греда.

Снимка 384860

Във финалните минути, Икарди изпрати хубаво центриране към наказателното поле, където негов съотборник успя да засече топката с глава, но Донарума спаси без проблем. Малко преди последния съдийски сигнал обаче, аржентинецът се превърна в големия герой за "нерадзурите", след като бе намерен от Весино, който изпрати чудесно центриране към наказателното поле. Икарди бе тотално изпуснат от защитата, а грешка допусна и Донарума, след което задачата на нападателя се оказа лесна и той мушна с глава топката в опразнената мрежа за 1:0.

След тази победа, Интер запази четвъртото си място във временното класиране с актив от 19 точки, докато Милан е на 12-ата позиция със същия брой точки - 12.