Интер постигна трудна победа като гост с 2:0 над Катания. "Нерадзурите" отбелязаха головете си в рамките на три минути през второто полувреме, като Естебан Камбиасо и Давид Суацо бяха точни в 64-ата и 67-ата минута.

През първото полувреме тимът на Катания стоеше добре на терена, бе равностоен на звездната селекция на Роберто Манчини и не позволяваше на Интер да стигне до чисти голови положения.

Успехът на гостите отново бе съпровождан от скандални съдийски отсъждания, след като голът на Камбиасо бе отбелязан от стопроцентова засада. След пас на Санети, сънародникът му успя да засече топката с глава и да я прати в мрежата. Последваха протести на футболистите на Катания, но реферът Стефано Фарина зачете попадението.

Само три минути след това панамецът Давид Суацо предреши победата на тима си, след като при контраатака и пас на Ибрахимович успя да излъже вратаря и да отбележи на празна врата. С победата футболистите на треньора Роберто Манчини запазиха преднината си от 8 точки на върха в Серия "А" пред втория Рома.