Интер спечели домакинството си на Удинезе и записа своята трета поредна победа за сезона. Тимът се наложи над опонента си с минималното 1:0 и по този начин излезе на върха във временното класиране на Серия "А".

Още в 5-ата минута Политано от домакините стреля в страничната греда, а в 35-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Родриго Де Паул удари Антонио Кандрева и получи директен червен картон.

Единственото попадение отбеляза Стефано Сенси, след асистенция на Годин. Голът бе реализиран минута преди почивката.

След успеха си Интер е на върха с пълен актив от 9 точки, а Удинезе заема 14-а позиция с 3 точки.

Лукаку: Смятам, че най-после съм на правилното място

"Не исках повече да стоя в Англия"

Наполи пък победи у дома Сампдория с 2:0 по-рано днес. И двата гола за водения от Карло Анчелоти тим реализира Дрис Мертенс, след асистенции на Джовани Ди Лоренцо и Ференандо Йоренте.

Така Наполи събра 6 точки и остана само на 1 точка зад шампиона Ювентус, заемайки 4-то място в класирането. "Моряците" са на дъното без нито една спечелена точка.

Де Лаурентис: Анчелоти се справя по-добре от Сари