Голямото градско дерби между Интер и Милан завърши без победител (0:0). Derby della Madonnina бе белязано от страхотни емоции, три отменени гола и много опасни положения. Поделените точки пък са лоша новина и за двата тима, които по този начин направиха нова грешна стъпка в стремежа си за класиране в европейските клубни турнири.

Далеч по-разочаровани от ремито трябва да бъдат символичните домакини. Селекцията на Роберто Манчини реализира две попадения, които правилно бяха отменени от рефера Лука Банти. „Нерадзурите" имаха претенции и за две неотсъдени дузпи, но това също не бе видяно от главния арбитър. Принос за равенството има и вратарят Диего Лопес, който направи чудеса от храброст, за да спре напористите опити на Родриго Паласио и Мауро Икарди.

Грандовете продължават да бъдат съседи и в таблицата. Милан е на деветото място с точка повече от своите „братовчеди".

Първото полувреме предложи доста динамичен двубой, който обаче бе лишен от чисто голови ситуации. Началото бе за символичните домакини от Интер, които наложиха сериозен натиск на своите „братовчеди". Стигна се и до една решителна намеса на Диего Лопес, който предотврати попадение в мрежата на Милан.

Постепенно играчите на Пипо Индзаги се отърсиха от първоначалния смут и напомниха за себе си с няколко добри рейда на Жереми Менес. Младият Сусо пък пробва да преодолее Ханданович  с два тежки изстрела от далечна дистанция.

„Росонерите" дори стигнаха и до попадение чрез Алекс, но то бе отменено правилно поради засада. Милан продължи с енергичната си игра и през втората част, като тя бе доказана и с полуситуация на Бонавентура. Джакомо се освободи от двама съперника с елегантен финт, ала стреля със слабия си ляв крак и опропасти цялата ситуация.

За да не останат по-назад, футболистите на Интер също вкараха нередовен гол, който логично не бе признат от Лука Банти.

Дискусионен момент в дербито настъпи след 56 минути игра, когато домакините поискаха дузпа. Родриго Паласио получи отличен шанс да отбележи, но в крайна сметка топката се спря в прилепената ръка на Филип Мексес. Това вбеси „нерадзурите", които пожелаха наказателен удар, ала броженията им не бяха уважени от Банти.

Подобна скандална ситуация имаше и в 65-ата минута, когато коженото кълбо този път удари ръката на Антонели, но и при това положение не бе отсъден 11-метров удар.

Скандалните ситуации на „Джузепе Меаца" сякаш нямаха край. Лука Банти отмени втори гол на Интер в 72-ата минута, като този път това се прие доста, доста зле от всички обичащи Интер. При въпросното положение Филип Мексес си наниза нелеп автогол, но по време на атаката Родриго Паласио извърши нарушение срещу Антонели, което в крайна сметка се оказа и фатално за зачитането на попадението.

Това съвсем озвери „нерадзурите", които се втурнаха в отбелязването на гол. Пред вратата на Диего Лопес се завихри страховито торнадо от голови положения, които обаче бяха пропиляни от Ернанес, Оби и др. Разбира се, заслуга за запазване на статуквото бе и испанският страж на „росонерите".

Последните секунди от дербито преминаха при динамични атаки и към двете врати, като впечатление направи една странична ножица на Найджъл Де Йонг , която обаче не затрудни по никакъв начин Ханданович.

В следващия кръг Милан има доста тежка визита на Удинезе, докато приема намиращия се в сериозна игрова криза тим на Рома.

Philippe Mexes OWN Disallowed Goal Inter 0 - 0... by goals5

ИНТЕР-МИЛАН 0:0

СТАДИОН: „Джузепе Меаца"

СЪДИЯ: Лука Банти

ИНТЕР: Ханданович, Жуан, Ранокия, Видич, Д'Амброзио, Ковачич, Гнокури, Медел, Ернанес, Икарди, Паласио(резерви: Карисо, Андреоли, Димарко, Нагатомо, Сантон, Фелипе, Палаци, Оби, Шакири, Подолски, Пушкаш)

МИЛАН: Лопес, Алекс, Антонели, Мексес, Абате, Менес, Сусо, Бонавентура, Де Йонг, Поли, Ван Хинкел (резерви: Донарума, Абиати, Палета, Де Шильо, Рами, Сапата, Бонера, Черчи, Мастали, Дестро, Пацини, Хонда)