Отборът на Интер постигна петата си победа за сезона. Тази вечер, момчетата на Валтер Мадзари взеха ценни три точки срещу новаците от Верона, измествайки по този начин опонента си от четвъртото място в Серия „А".

Успехът на „нерадзурите" дойде след попадения на Паласио, Камбиасо и Роландо, а Морас си отбеляза автогол. За гостите точни бяха звездите им Ромуло и Мартиньо.

Николай Михайлов отново остана на резервната скамейка, което засилва още повече слуховете, че ще напусне настоящия си тим през зимния трансферен прозорец.

Срещата на „Джузепе Меаца" стартира с домакински натиск. Той даде своя резултат още в 9-ата минута, когато Вангелис Морас си отбеляза нелеп автогол.

Грандът от Милано увеличи преднината си след само 180 секунди, когато с пореден гол блесна Родриго Паласио.

Колективна грешка в отбраната на Интер, позволи на гостите да се върнат  в мача. В 32-ата минута,  Мартиньо успя да разстреля резервния страж Хуан Пабло Карисо.

Домакините възстановиха своята преднина още до края на полувремето. Естебан Камбиасо бе най-съобразителен при една опасна атака и на празна врата направи 3:1.

Второто полувреме не промени кой знае колко събитията на терена. Бранителят Роландо направи 4:1, а крайното 4:2 бе оформено от бразилският халф Ромуло.

ИНТЕР-ВЕРОНА 4:2

1:0 Морас-автогол (9'), 2:0 Паласио (12'), 1:2 Мартиньо (32'), 3:1 Камбиасо (38'), 4:1 Роландо (56'), 4:2 Ромуло (71')

СТАДИОН: „Джузепе Меаца"

СЪДИЯ: Доменико Чели

ИНТЕР: Каризо, Роландо, Ранокия, Жуан, Джонатан, Гуарин, Камбиасо, Алварес, Нагатомо, Ковачич, Паласио (резерви: Кастелаци, Андреоли, Белфодил, Икарди, Мудингай, Кузманович, Уолъсм Тайдер, Самуел, Маниеро, Олсен)

ВЕРОНА: Рафаел, Качаторе, Морас, Майета, Агостини, Ромуло, Донати, Жоржиньо, Тони, Итурбе, Мартиньо (резерви: Михайлов, Албертаци, Ланер, Лонго, Качия, Янкович, Бианкети, Рубин, Хуанито, Гонсалес, Сала, Донадел)