Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:
90+5′

КРАЙ НА МАЧА! ИНТЕР ПОБЕДИ МИЛАН С 1:0!

Интер победи Милан с 1:0

Икарди е големият герой на "Сан Сиро"! Интер взе ценна победа в дерби №222 срещу Милан!

Аржентинецът донесе трите точки за "нерадзурите" в края

90+2′

ГООООООЛ! Икарди открива резултата!

90+1′

Жълт картон за Бакайоко

85′

Кесие отстъпва мястото си на Бакайоко

83′

Кандрева влиза на мястото на Политано

81′

Икарди изпрати хубаво центриране към наказателното поле, където негов съотборник успя да засече топката с глава, но Донарума спаси без проблем.

75′

Жълт картон за Политано

74′

Чалханоглу заменя Кутроне

70′

Перишич е заменен от Кейта

62′

Жълт картон за Сусо

60′
Снимка 384862

Източник: БГНЕС

58′

Политано получи хубаво подаване в наказателното поле и веднага стреля от воле, но изстрелът му не беше достатъчно точен и топката премина встрани от лявата греда.

56′

Игуаин най-накрая успя да се добере до топката и от хубава позиция стреля към вратата, но опитът му е блокиран.

53′

Валеро шутира от границата на наказателното поле, но топката бе блокирана от защтиник на Милан.

45′

Начало и на втората част!

45+4′

Край на първото полувреме! Двата отбора се оттеглят на почивка при нулев резултат.

45+2′

Жълт картон за Калабрия

44′

Жълт картон за Чалханоглу

43′
Снимка 384861

42′

ЗАСАДА! Гол на Мусакио е отменен. Той се промъкна зад гърба на Икарди и с последни сили успя да докосне топката, а тя влезе в мрежата. Попадението обаче правилно не бе зачетено.

41′

Романьоли спря устрема на Икарди, който бе вече около точката за дузпа и се приготвяше да стреля, но защитникът не позволи това да се случи.

33′

ГРЕДА!!! Де Врай отправи много коварен удар към вратата на Донарума, но топката разтресе левия страничен стълб.

30′

Наинголан е принудително заменен от Валеро

25′
Снимка 384864

22′

СПАСЯВАНЕ!!! Политано изпрати центриране към наказателното поле след изпълнение на свободен удар. В пеналта Перишич успя да засече топката с глава, но Донарума се хвърли и изби в корнер кълбото.

20′

Жълт картон за Билия

17′

Игуаин смени посоката на атаката, центрирайки към Сусо. Той веднага комбинира с Кеси, но неговият удар бе блокиран от защитник на Интер.

12′

ЗАСАДА! Гол на Икарди е отменен заради засада. Нападателят се озова зад защитата на Милан и успя да мушне топката в мрежата с глава, но попадението му нямаше как да бъде зачетено.

11′
Снимка 384865

9′

Удар от дистанция и от Милан. Чалханоглу опита късмета си от границата на наказателното поле, но неточно.

4′

Силен шут на Сусо от дистанция, но след него топката премина встрани от вратата.

1′

17 Сапата

Тази вечер от 21:30 часа, Интер приема Милан на "Сан Сиро" в 222-ото дерби между двата гранда. Двубоят е от деветия кръг в Серия "А", като "росонерите" все още са с мач по-малко.

Може да се каже, че "нерадзурите" влизат като фаворит в този сблъсък, тъй като формата им през този сезон е доста задоволяваща. В момента те се намират на второто място в класирането и са само на четири от първия Ювентус. "Червено-черните" пък заемат 11-ата позиция с актив от едва 12 пункта.

В Италия: Интер е много по-прецизен от Милан във важните моменти

"Гадзета дело Спорт" обясни лидерството на "нерадзурите" по дълги подавания в Серия "А"

Старши треньорът на домакините Лучано Спалети няма проблеми със състава си преди срещата, като дори ще може да разчита на Вършалко, който вече е възстановен от контузията, която лекуваше доскоро. Неговият колега Дженаро Гатузо пък няма да може да разчита на Иван Стринич и Рикардо Монтоливо.

Ернан Креспо: Интер е с едни гърди пред Милан преди дербито

Креспо: Интер е с едни гърди пред Милан преди дербито

"Росонерите" излязоха от много хаотичен период"