Отборът на Фиорентина сложи край на негативната си серия с важен успех. Тази вечер селекцията на Джузепе Якини спечелиха гостуването си на деветия Верона с 2:1. По този начин тосканци прескочиха цели три има във временното класиране и вече са под №13. Така Франк Рибери и компания леко се отдалечиха битката за оставане в елита.

Гостите от Флоренция откриха резултата в даденото от съдията продължение на първата част. Джакомо Бонавентура успя да си изработи дузпа след съприкосновение с чешкия национал Антони Барак. Зад бялата точка застана Душан Влахович, който преодоля Силвестри, макар и стражът на домакините да хвана ъгъла.

Снимка 527941

Източник: EPA/БГНЕС

Веднага след почивката Верона стигна до изравняването, но радостта на Давиде Фараони се оказа прекалено кратка, тъй като видя флага за засада.

Интер, Милан и Юве не искат да напускат Серия "А"

И сега какво?

Това се оказа добре дошли за Виола, като селекцията на Джузепе Якини удвои своята преднина в 66-ата минута. Мартин Касерес се оказа най-съобразителен при лошо изчистена топка и отблизо направи 0:2.

"Мастифите" се нуждаеха само от шест минути, за да компенсират поне това попадение, като Едил Салседо се оказа в прегръдките на своите колеги. Той реализира на празна врата, след отлично подаване на Закани, което елиминира и съпротивата на Драговски.

Жозе Моуриньо с най-големи шансове да поеме Ювентус

"Нямам нужда от почивка", заяви Специалния

До края отбраната на Фиорентина се справи със задачата да спре финалния натиск на своя опонент и така се поздрави с успех №8 от началото на кампанията.

Снимка 527943

В следващия кръг Верона гостува на кандидат-шампионите Интер. Задачата на Фиорентина също няма да е лека - домакинство на Ювентус.

ВЕРОНА - ФИОРЕНТИНА 1:2

0:1 Влахович (45+2"), 0:2 Касерес (65"), 1:2 Салседо (72")