Фиорентина постигна четвърта поредна победа в Серия "А", с която нагледно демонстрира, защо е смятан за един от отборите в най-добра моментна форма през последните 1-2 месеца в Калчото.

Селекцията на Винченцо Италиано постигна минимален успех при домакинството си на Лече. С него "виолетовите" събраха 37 точки и вече са на девета позиция. С малко повече спортен шанс и продължаване на добрата форма, тосканци могат да се надяват и за попадане в евротурнирите през следващата кампания.

Триумфът този следобед дойде малко куриозно - след автогол. Това се случи в 27-ата минута, когато Антонио Гало неволно засече в собствената си врата центриране на Рикардо Сапонара.

С допуснатата 12-та загуба за сезона Лече се смъкна до 15-ото място в класирането. "Джалоросите" инкасираха четвърто поредно поражение.

Наполи победи Торино с 4:0 в мач от Серия А