Седмицата определено не беше никак добра за селекцията на Интер. След като "нерадзурите" отпаднаха от Шампионската лига, тази вечер момчетата на Антонио Конте преживя още един неприятен удар. Миланският гранд сдаде първото място в Калчото, правейки 1:1 при гостуването си на Фиорентина. По този начин Ювентус зае отново лидерската позиция заради по-добрите показатели в директната битка между двата тима.

Рома победи СПАЛ 3:1 в Калчото

СПАЛ създаде неочаквани трудности на Рома, победата все пак бе за "вълците"

Селекцията на Пауло Фонсека постигна обрат срещу последния в Калчото

А всичко започна толкова добре за гостите след гол още в шестата минута на Борха Валеро. Техничарят направи отлично двойно подаване с Марсело Брозович, след което от сравнително малък ъгъл вкара в близкия такъв на Драговски.

Преднината на Интер можеше да стане още по-изразителна, но в 39-ата минута попадение на Лаутаро Мартинес беше отменено след специално преразглеждане с ВАР. Ромелу Лукаку пък така и не успя да преодолее добре представилия се страж на домакините.

Най-доброто положение за Фиорентина пък изпусна Милан Бадел в средата а първата част.

Наполи падна и при дебюта на Гатузо

Късен гол на Жервиньо донесе победата на Парма

Мачът си вървеше към успех за интеристите, преди всичко да се промени в 92-ата минута. Тогава младият сръбски нападател Душан Влахович направи впечатляващ рейд, който завърши с неспасяем шут за крайното 1:1.

В следващия кръг Фиорентина приема у дома Рома. Докато на Интер предстои наглед лесно домакинство на предпоследния Дженоа.

Ювентус разби Удинезе с 3:0