Отборът на Фиорентина не можа да се завърне на победния път, след като стигна само до равенство срещу директен конкурент в борбата за място в европейските клубни турнири. "Виолетовите" допуснаха изравняване в 94-ата минута и завършиха 1:1 с Аталанта.

По този начин селекцията на Стефано Пиоли, която днес игра в доста променен състав в сравнение с този срещу Ювентус, остава на 12-ата позиция с едва 7 точки. Ремито пък бе второ за Аталанта от началото на кампанията. Цял мач за бергамаските записа бившият бранител на Лудогорец - Хосе Паломинов.

Интер с драматична победа над Дженоа

Драма на "Джузепе Меаца" - Интер повали Дженоа с гол в края

Андрей Гълъбинов остана неизползвана резерва за "грифоните"

Двубоят започна с по-силна игра от гостите, които пропуснаха изгодно положение чрез Ясмин Куртич. Това обаче не попречи на Фиорентина да поведе в резултата в 12-ата минута. Младият Федерико Киеза реализира гол-красавец, след като се пребори за една свалена топка от Теро и с мощен шут не остави шансове на Етрит Бериша.

До полувремето Аталанта можеше да изравни, но с блестяща намеса вниманието грабна вратарят Спортиело, спрял атакуващия халф на гостите Ремо Фройлер.

Снимка 314256

Бергамаските продължиха да бъдат по-добрият отбор и след почивката. В 50-ата минута Йосип Иличич можеше да накаже своя бивш отбор, но за негово съжаление коженото кълбо мина малко над горната греда.

Лацио срази Верона с 3:0 като гост

Чиро Имобиле отново блести при класика на Лацио (ВИДЕО)

Нападателят с два гола при успеха над Верона

В 62-ата минута съдбата отдаде нов шанс на гостите да стигнат до равенството. Херман Пецела фаулира опонент в наказателното поле на Фиорентина и главният съдия Пайрето моментално отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Алехандро Гомес, който обаче не можа да преодолее перфектния в тази ситуация Спортиело.

Макар и късно, логичното все пак се случи в последната минута на даденото от съдията продължение. Ремо Фройлер демонстрира отлична техника и с удар без подготовка дари гостите от Бергамо с едната точка.

В следващия кръг Фиорентина гостува на Киево, докато Аталанта приема шампионите Ювентус.

Сампдория скалпира Милан на "Луиджи Ферарис"