Дженоа разби с 3:0 Сампдория в мач от 14-я кръг на Серия А.  Още в 9-та минута Омар Милането откри от дузпа заради нарушение на Рето Циглер. В края на първото полувреме домакините останаха с човек по-малко, след като Джузепе Биава получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Антонио Касано, но това обаче не попречи на домакините да отбележат нов гол чрез Марко Роси в началото на втората част.

Сампдория също остана с 10 футболисти на терена, след като в 68-та минута Иван Юрич бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Марко Роси.

Същият този Рето Циглер взе та направи и втора дузпа в 74-ата минута, от която Рафаеле Паладино нямаше проблеми да направи резултата класически.

След тази победа Дженоа се изкачи на пето място във временното класиране с актив от 23 точки, а Сампдория е на четвърта позиция с 24 точки.