Три мача от осмия кръг се играха в Серия А този следобед. Два мача завършиха без победител, а Аталанта убедително отбеляза в Емполи.

Дженоа успя да избегне поражението от Сасуоло, който имаше предимство с 2:0 след 20 минути игра в Генуа след попадения на Скамака в 17-та и 20-та минута.

Дженоа успя да се спаси от поражение, чрез Дестро в 27-а и Васкес в 90 -ата минута, които ирзавниха резултата.

Симоне Индзаги: Лацио имат качество и не можеш да допуснеш да се върнат в мача

Това беше най-доброто ни представяне в последните няколко мача, коментира специалистът

Удинезе и Болоня отбелязаха по един гол и спечелиха по една точка. Удинезе игра с играч по-малко от 38 минути, поради изгонване на Перейра. Болоня се възползва в 67-ата минута чрез Бероу, 15 минути по-късно изравни Бето.

Йосип Иличич вкара два гола при победата на Аталанта с 4:1 над Емполи. Вити уцели собствената си мрежа, а четвъртият гол за Аталанта вкара Сапата. Голмайсторът за Емполи беше Ди Франческо.