Дженоа записа сензациозна победа с 2:1 над Ювентус в мач от 35-ия кръг на Серия "А".

С успеха "грифоните" събраха 28 точки и са само на точка от спасителната зона. "Бианконерите" остават с 69 пункта, но още миналия кръг си гарантираха място в Топ 4.

Наставникът на Юве Масимилиано Алегри заложи на експериментален състав, в който личаха много резерви. В сряда за Юве предстои финала за Купата на Италия срещу Интер.

Интер победи Емполи с 4:2 в Серия А

Интер на първото място след обрат

Отборът на Симоне Индзаги позволи да губеше с 0:2

Всички голове паднаха след почивката. Пауло Дибала откри резултата в 48-ата минута.

В 84-ата минута ВАР отмени дузпа за Юве, а в 87-ата Дженоа изравни. Надием Амири намери Алберт Гудмундсон в наказателното поле, който се нагласи и изстреля топката в десния ъгъл за 1:1.

В добавеното време Дженоа стигна до дузпа, след като Матия Де Шилио направи фаул и от бялата точка Доменико Кришито донесе успеха за домакините.