Голямото градско дерби между Дженоа и Сампдория завърши без победител 1:1. Двата тима оправдаха очакванията за здрава битка на "Луиджи Ферарис", която остави многогодишните опоненти в "златната" среда на Калчото.

Първият удар в мач №1 за Генуа нанесоха "грифоните". В 52-ата минута Давиде Дзапакоста даде аванс на символичните домакини. Бившият играч на Челси се измъкна зад съперниците си и стреля прекрасно от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл. Емилио Аудеро нямаше шанс да достигне до топката - 1:0. Асистенцията беше дело на Кевин Строотман.

Рома победи Фиорентина като гост с 2:1 в Серия "А"

Късна драма доближи Рома на две точки от Топ 4

"Вълците" надвиха Фиорентина с 2:1 на "Артемио Франки"

Паритетът беше възстановен 13 минути преди края. Лоренцо Тонели се оказа футболистът на Самп в най-добра позиция след корнер и мощен негов изстрел с глава не остави възможност за реакция от Матиа Перин.

До края двата тима явно бяха доволни от задаващото се реми и умело дочакаха последния съдийски сигнал на рефера Пайрето.

Милан направи 1:1 с Удинезе в Серия "А"