Бреша се сбогува със Серия "А" след равенство у дома със Сампдория 1:1. С този двубой беше открит последния 38-и кръг в Серия "А".

В 26-ата минута Даниеле Гасталдело игра с ръка в собственото си наказателно поле и това доведе до дузпа за гостите. Ветеранът Фабио Куалярела обаче стреля над вратата. В 41-ата минута неговият отбор все пак стигна до гол след чудесен шут на Мехди Лерис от границата на наказателното поле.

Снимка 490565

В 49-ата "лъвовете" също получиха дузпа след фаул на вратаря Владимиро Фалконе срещу Флориан Айе, като Ернесто Торегроса показа по-точен мерник от противниковия нападател и изравни резултата.

В 69-ата капитанът на домакините отново се разписа, но голът му не беше зачетен заради засада. В 76-ата минута удар на Яромил Змрал разтресе напречната греда. В добавеното време резервата на генуезците Кристофър Аскилдсен си изкара втори жълт картон и беше изгонен. Малко преди последния съдийски сигнал пък гол на Куалярела не беше признат заради засада.

Така Бреша завърши на предпосленото 19-о място в Серия "А" с 25 точки и напусна елита след едва един сезон в него. Сампдория е на 14-о място с 42 точки. Тимът може да бъде изпреварен само още от Удинезе.