Отборите на Болоня и Интер не се победиха (1:1) в първи двубой от междинния кръг в Серия "А". "Рособлу" нарушиха негативната си традиция срещу този опонент и донякъде могат да съжаляват, че не се поздравиха и с крайния успех.

Селекцията на Роберто Донадони водеше с 1:0 до 75-ата минута, когато спорна дузпа помогна на Мауро Икарди и компания да си тръгнат с точка от "Ренато Д"Алара". За играч на мача пък определено може да се смята нападателят на Болоня - Симоне Верди, който освен с гола в мрежата на Ханданович, не спря цял мач да тормози съперниковата отбрана.

Резултатът сложи край на перфектния старт на интеристите, които след пет изиграни двубоя имат актив от 13 точки.

Снимка 313450

Битката на "Ренато Д"Алара" започна с активна игра от страна на домакините. Отлични впечатления с играта си по фланга оставяше Федерико Ди Франческо, който на няколко пъти шутира опасно, но така и не намираше очертанията на вратата.

Отбраната на Интер също така изпитваше сериозни трудности и с напористия централен нападател Симоне Верди, който в рамките на 60 секунди имаше две отлични положения за гол.

Шанс №3 за него се откри в 31-ата минута, когато юношата на Милан опита късмета си от пряк свободен удар. Самир Ханданович обаче беше на своето място и боксира сигурно.

Логичното обаче се случи миг по-късно, когато Верди най-сетне проби, за втори път през този сезон, вратата на интеристите. Младокът се пребори с Весино за една наглед безнадеждна топка и отправи шут от средна дистанция, който сюрпризира възможно най-неприятно стражът на гостите - 1:0!

Снимка 313451

До почивката Мауро Икарди, който до този момент оставаше изолиран от играта, можеше да изравни. Аржентинецът обаче закъсня със стотна от секундата, за да оползотвори остро центриране на Перишич.

Големият скандал в този двубой настъпи 15 минути преди края. Главният съдия Марко Ди Бело вбеси трифозите на "рособлу", след като отсъди дузпа за Интер. Реферът сметна, че Мбайе е нарушил правилата срещу Едер и посочи бялата точка, макар и след кратка консултация със своите помощници в залата за видеоповторения.

С отговорната задача се нагърби Мауро Икарди, който сефтоса новата си прическа с безпроблемно попадение в мрежата на Миранте.

Снимка 313449

До края вместо да търсят пълния обрат, момчетата на Лучано Спалети бранеха равенството от напористите атаки на Болоня.

БОЛОНЯ - ИНТЕР 1:1

1:0 Верди (31"), 1:1 Икарди-дузпа (77")

СТАДИОН: "Ренато Дал"Ара"

СЪДИЯ: М. Ди Бело

БОЛОНЯ: Миранте, Гонзалес, Еландер, Мбайе, Масина, Поли, Пулгар, Донса, Верди, Петкович, Ди Франческо (резерви: Да Коста, Наги, Крафт, Де Майо, Тайдер, Дестро, Кристиг, Брияни, Паласио, Оквонкво, Раваглия, Фработа)

ИНТЕР: Ханданович, Миранда, Нагатомо, Д" Амброзио,Шкринар, Перишич, Кандрева, Ворха Валеро, Весино, Марио, Икарди (резерви: Падели, Берни, Галярдини, Ранокия, Карамо, Сантон, Едер,Далберт, Ванхуйзден, Брозович, Пинамонти)