Аталанта и Торино сътвориха истинско голово шоу в отложен двубой от 20-ия кръг на Серия А, завършвайки 4:4. В срещата имаше от всичко, като бяха отсъдени общо четири дузпи, а едното попадение падна след автогол.

Дженоа победи Каляри с 1:0 в Серия А

Дженоа удари Каляри в края и завърза битката за оцеляване

Безценни три точки

Бергамаските са осми в класирането на италианския шампионат с 55 точки, а Торино е 11-и с 44.

Гостите от Торино поведоха още в 4-ата минута, когато Арналдо Санабриа засече топката отблизо, оставяйки Мусо безпомощен. Съдията Розарио Абисо отложи малко празненствата на "биковете", чакайки дълго потвърждаването с ВАР.

Ювентус победи Сасуоло с 2:1 в Серия А

Ювентус се потруди доста за победа над Сасуоло

След обрат

В 18-ата минута Аталанта се върна в двубоя. Рикардо Родригес извърши нарушение, което доведе до дузпа за бергамаските. Зад топката застана Луис Муриел, който изравни резултата от бялата точка.

В 23-ата минута домакините все пак поведоха. Мартен де Роон със страхотно попадение от границата на наказателното поле направи резултата 2:1.

Головото шоу продължи. В 35-ата минута и Торино получи дузпа. Точен за 2:2 от наказателния удар бе Саша Лукич.

Фиорентина - Удинезе 0:4 в мач от Серия "А"

Фиорентина с тежко поражение на "Артемио Франки"

Тосканци бяха пометени от Удинезе

Втората част също не започна добре за Аталанта. В 62-ата минута бе свирена втора дузпа за гостите, като този път виновникът бе Рафаел Толой. Саша Лукич отново бе безпогрешен от бялата точка за 2:3.

Лошото за бергамаските обаче не бе свършило. В 68-ата минута Ремо Фройлер прати топката в собствената си врата.

Десет минути след това Луис Муриел асистира на Марио Пашалич, който с изстрел в долния ляв ъгъл се разписа за 3:4. В 83-ата минута Аталанта отново стигна до изравняване на резултата, след като бе свирена дузпа за игра с ръка на Давид Зима. Луис Муриел не сбърка при изпълнението на наказателния удар - 4:4.

Болоня - Интер 2:1 в мач от Серия "А"